Bir Milyon TL Üzeri Yatırımlarınız İçin: 0 212 916 20 90
COVID-19 Duyurusu
TR

Hakkımızda

Ortaklarımız Ve Yönetici Kadromuz

Turgay OZANER

Turgay OZANER

Ortak, Yönetim Kurulu Başkanı

Özgeçmiş

1990 yılında Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümünden mezun olan Ozaner,1990-1993 yılları arasında Marbaş Menkul Değerler A.Ş’de Borsa Temsilcisi olarak çalıştı.
Ardından 1993 yılında Global Menkul Değerler’de yurtdışı yatırımcılar ile çalışıp 2 sene sonra yurt içi işlemlerinden sorumlu direktör yardımcısı olarak çalıştı.
Bu dönemde 6 aylık süreçte Global Menkul Değerler’in New York’taki iştiraki olan Global Securities U.S.’de hem Türkiye hem de Global’in kapsadığı Orta Asya ülkeleri ile ilgili yurt dışı kurumsal müşterilerin satış ve trading sorumlusu olarak görev aldı.
1999 Haziranında Global Menkul Değerlerden ayrıldı ve ardından finansal piyasalarda danışmanlık yaptı.
Ozaner, 2012 yılı nisan ayı itibariyle İstanbul Portföy Yönetimi A.Ş.’nin ortağı ve Yönetim Kurulu Başkanı’dır.

Alpaslan ENSARİ

Alpaslan ENSARİ

Ortak, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

Özgeçmiş

1990 yılında Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümünden mezun olan Ensari, 1992 yılında University of Massachusetts’de MBA programından mezun oldu, okuduğu süre içerisinde aynı zamanda Stone&Webster Engineering Corp.’da çalıştı.Sonrasında ABC Danışmanlık’ta Genel Müdür olarak görev aldı.1995-2000 yılları arasında Marbaş Menkul Değerler’de Şube Müdürü olarak çalıştı. 2000-2002 yılları arasında İktisat Yatırım’da Şube Müdürü olarak çalıştıktan sonra 2002-2008 yılları arasında Global Menkul Değerler’de Yönetici olarak görev aldı.Global Menkul Değerler’de yönettiği Piri Reis Fonu; A fonlar içerisinde performans olarak art arda üçüncü ve birinci gelmiştir. Ardından Mira Menkul Değerler’de Genel Müdür Yardımcısı olarak görev alan Ensari,burada yurtiçi piyasalar ve portföy yönetiminden sorumlu yönetici olarak çalıştı. Ensari,2012 yılı nisan ayı itibariyle İstanbul Portföy Yönetimi A.Ş.’nin ortağı ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı’dır.

Tufan DERİNER

Tufan DERİNER

Ortak, Yönetim Kurulu Üyesi

Özgeçmiş

1996 yılında Ankara Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat bölümünden mezun olan Deriner, 1996 yılında İş Bankasında Menkul Kıymetler Müdürlüğünde göreve başladıktan sonra İş Yatırım’da Hazine bölümünde yatırım fonları, portföy yönetimi,yatırım fonlarının ve şirket portföylerinin hisse senedi kısmının yönetilmesinden sorumlu oldu. 2002 yılında, yönettiği A Tipi Yatırım Fonu’nu A Tipi Fonlar arasında birinci yapmıştır.Şirket portföyüne yapılan işlemlerde ciddi kazançlar sağladı ve portföy yönetim birimini büyüttü. 2006 yılında Yeniköy Şube Müdürlüğü’ne atandıktan sonra sıfırdan kurduğu bu şubeyi en karlı şube konumuna getirdi.2008 yılında görevinden ayrılıp Mira Menkul de Genel Müdür Yardımcısı olarak çalıştı.Deriner, 2012 yılı nisan ayı itibariyle İstanbul Portföy Yönetimi A.Ş.’nin ortağıdır.

Atıf CEZAYİRLİ

Atıf CEZAYİRLİ

Ortak

Özgeçmiş

1980 yılında ODTÜ Ekonomi bölümünden mezun olduktan sonra University of Kansas'ta ekonomi yüksek lisansı ve 1987 yılında Case Western Reserve Üniversitesi'nde ekonomi ve uluslararası finans dalında doktora yapan Atıf Cezayirli, CFA ve CAIA sertifikalarına sahiptir. San Francisco State ve Boğaziçi Üniversitesi'nde kurumsal finansman, uluslararası finans ve türev piyasalar konularında lisans ve lisansüstü dersler verdi.1989 yılında Toros Menkul Değerler'in kurucu ortağı oldu.1994 yılında Baring Securities'in İstanbul ofisini kurdu ve ING Barings döneminde 1997 yılına kadar Araştırma Direktörü olarak görev yaptı. Reuters, Institution Investor ve Extel gibi kurumlarda değişik yıllarda en başarılı analist seçildi.1997 yılında Santander Investment'ın Türkiye araştırma ofisini kurdu ve gösterdiği üstün başarılardan dolayı 1998 yılında Londra'ya EMEA piyasalar araştırma direktörü olarak transfer oldu. Rusya,Çekoslovakya, Polonya,Israil,Mısır ofislerinin kuruluşuna katkıda bulundu. 1999 yılında Orta Doğu ve Kuzey Afrika bölgesinden sorumlu araştırma direktörü olarak ING Barings'e geri döndü.2007-2009 arasında TEB Portföy Yönetimi'nde varlık dağılımıkomitesinde yer aldı.Cezayirli, 2012 yılı Nisan ayı itibariyle İstanbul Portföy Yönetimi A.Ş.'nin ortağıdır.

Mehmet Fevzi ÇELEBİ

Mehmet Fevzi ÇELEBİ

Ortak, Yönetim Kurulu Üyesi

Özgeçmiş

1994 yılında University of Madison,Wisconsin Uluslararası İlişkiler ve Uluslararası Ekonomi bölümünü bitiren Çelebi,1994-2000 yılları arasında Marathon Oil/US Steel Subs Emro firmasında Genel Müdürlük görevini üstlenmiştir.2000-2006 yılları arasında Prudential Financial’da Direktör olarak çalışan Çelebi,2006 yılı itibariyle Present Pai Holding/Artı Bir Group’da ortak olarak kariyerine devam etmiştir.Şikago’da Türk Amerikan Kültür Birliği (TACA) Başkanı olarak görev yapan Çelebi, ATAA Başkan Yardımcısı ve Yönetim Kurulu üyeliği yapmış,. Midwest Türk Amerikan Doktor Derneği (TADAM) ve Türk Amerikan Bilim Adamları Mühendisler ve Mimarlar Derneği (ATASEA)’nın kuruluşu sürecine önemli katkılarda bulunmuştur.2008’den beri Şikago Üniversitesi Harris Kamu Politikası Okulu’nda Dekan’ın Uluslararası Konsey Üyesi olarak Türk akademisyenler ve iş camiasına ilişkin projeler üzerinde çalışmıştır. 2013-2014 doneminde Amerika'nin 61 Turk-Amerikan derneğinin çatı kurulusu olan ATAA Başkanlığı yapmıştır.

Burak ÜSTAY

Burak ÜSTAY

Genel Müdür, Yönetim Kurulu Üyesi

Özgeçmiş

Üniversite öğrenimini Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme Bölümünde tamamlayan, Üstay,Finans üzerine MBA derecesini University of Massachussetts/Boston’dan almıştır.23 yıllık bankacılık tecrübesine sahip olan Üstay,1991 Yılında Türk Ekonomi Bankası, Sermaye Piyasaları Departmanında bankacılık hayatına başlamış daha sonra aynı bankanın Hazine Departmanında çalışmıştır. Chemical Bank’ta 3 yıl, FX, bono, TMU departmanlarında görev yaptıktan sonra, Almanya’nın en büyük bankalarından Westdeutsche Landesbank Istanbul Şubesi’nde Hazine ve Fon Yönetimi bölümlerinde 19 yıl üst düzey yöneticilik ve WestLB Global Gelişen Piyasalar İcra Komitesinde 4 yıl görev yapmıştır.Çeşitli uluslarararası firmalara finansal piyasalar,risk yönetimi ve hedging üzerinde seminerler vermiş olan Üstay,Istanbul Portföy Yönetimi Şirketi'nin yönetim kurulu üyesi ve genel müdürüdür.

Kaan KOLABAŞ

Kaan KOLABAŞ

Genel Müdür Yardımcısı

Özgeçmiş

1998 yılında Koç Üniveristesi Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olan Kolabaş, iş hayatına 1999 yılında Kentbank Management Trainee programının ardından aynı bankanın Hazine Departmanında başladı. 2002-2005 yılları arasında Denizbank Hazine Bölümünde Bono ve Eurobond masalarında çalıştıktan sonra, 2005-2006 yılları arasında bankanın Özel Bankacılık departmanında yer aldı. 2006 yılında Garanti International ve ardından da 2006-2012 yılları arasında Finansbank Özel Bankacılık’ta çalıştı. 2012-2014 yılları arasında Fibabanka Özel Bankacılığın kuruluş aşamasında Birim Müdürü olarak görev alan Kolabaş, 2014-2019 yılları arasında da Aktifbank Özel Bankacılık’ta kurucu Bölüm Başkanı olarak yer aldı. Kaan Kolabaş 2019 yılından itibaren İstanbul Portföy’de Satış, Pazarlama ve Müşteri ilişkilerinden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı’dır.

Tuncay SUBAŞI

Tuncay SUBAŞI

Portföy Yöneticisi

Özgeçmiş

1996 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Ekonometri Bölümünden mezun olan Subaşı ,kariyerine 1992-1999 yılları arasında Çağdaş Konut Hizmetleri Sanayi ve Ticaret firmasında Mali Analist olarak başlamıştır.2000-2005 yılları arasında Tacirler Menkul Değerle’de Broker olarak çalıştıktan sonra,Raymond James Yatırım ve Menkul Değerler’de bir sene Broker’lik yapmıştır.2006-2008 arasında Alan Yatırım Menkul Değerler A.Ş’de VOB Birim Yöneticisi Yatırım Danışmanı olarak görev yapmıştır.TV programlarının yanısıra dergi,gazetelerde ekonomi yorumculuğu yapmıştır.Almış olduğu eğitim ve sertifikalar; BİST 100 Hisse Senetleri Piyasası Üye Temsilciliği yetki belgesi,TSPB Vadeli İşlem ve Opsiyon Borsası Üye Temsilciliği ve VOB yetki belgesi,Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 3 ve Türev Araçları Lisansı.İngilizce bilmektedir.Temmuz 2008 tarihinde İstanbul Portföy’e katılmıştır.

Ebru Bayar GÖKTAN

Ebru Bayar GÖKTAN

Portföy Yöneticisi

Özgeçmiş

1997 yılında İnter Yatırım Araştırma bölümünde hisse senedi analisti olarak başladığı kariyerine, 1997-2007 yılları arasında çeşitli yerli ve yabancı kurumların Araştırma ve Uluslararası Satış bölümlerinde devam etmiştir.2007’de Merrill Lynch Türkiye’nin Hisse Senedi Satış Pazarlama Başkan Yardımcısı olarak çalışmaya başlamış, Mart 2009 – Temmuz 2010 arasında Merrill Lynch Menkul Değerler Genel Müdürü olarak görev yapmıştır.2010 yılında ortaklarıyla birlikte sıfırdan kurduğu Bosphorus Capital’in, bir milyar TL’lik net varlığa ulaşınca yabancı bir portföy yönetim şirketi tarafından satın alınması ile birlikte, Istanbul Portföy ailesine katılmıştır. Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu olan Ebru Göktan, uzun vadeli hisse senedi yatırımlarıyla, son altı yıldır piyasanın ortalama yıllık 20 puan üzerinde getiri sağlamıştır.

Alkım BİKET

Alkım BİKET

Portföy Yöneticisi

Özgeçmiş

İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme Bölümü’nden Lisans, İstanbul Üniversitesi Finansman Bölümü’nden Yüksek Lisans, Marmara Üniversitesi Bankacılık Enstitüsü’nden Doktora derecelerine sahip olan Biket, 2002-2015 yılları arasında İş Yatırım Menkul Değerler A.Ş. de ağırlığı Yatırım Danışmanlığı Müdürlüğü’nde olmak üzere satış tarafında birçok görev almıştır. 2015-2017 yılları arasında, Halk Yatırım Menkul Değerler A.Ş.’de Yurtiçi ve Kurumsal Satış Direktörlüğünü görevini üstlenmiştir. Halen Marmara ve Bahçeşehir Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak yer almaktadır. Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 3 ve Türev Araçları Lisanslarına sahip olup 2018 tarihinde İstanbul Portföy ailesine katılmıştır.

Müge ÇAĞLAR

Müge ÇAĞLAR

Yatırımcı İlişkileri Direktörü

Özgeçmiş

1992 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İktisat Bölümü’nden mezun olan Çağlar, kariyerine Bank Ekspres A.Ş.Hazine Departmanı yatırım fonları bölümünde başlamıştır.1998-2002 yılları arasında aynı guruba ait Körfezbank A.Ş.,Osmanlı Bankası A.Ş. ve Garanti Bankası A.Ş.’de özel bankacılık yöneticisi olarak çalışmıştır. 2002 yılında Türk Ekonomi Bankası A.Ş. de afluent segmentinin kuruluşunda ilk üç portföyden biri olarak görev almıştır. 2004 yılında bu bankada Şube müdürlüğü görevine getirilmiştir. 2004-2014 yılları arasında bireysel ve ticari Şube müdürlüğü yaptıktan sonra, 2015 yılında İstanbul Portföy ailesine katılmıştır. Hisse Senetleri Piyasası Üye Temsilciliği yetki belgesi ve Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 3 belgesi bulunmaktadır.

Alp Varolan

Alp Varolan

Portföy Yöneticisi

Özgeçmiş

İş hayatına 2000 yılında Tekstil Menkul Değerler Şirketi nde yatırım uzmanı olarak başlayan Alp Varolan,2007 yılında Deniz Yatırım ve Deniz Türev şirketlerinde  Yatırım Uzmanı ve VOB dealer olarak çalıştıktan sonra 2009-2012 yılları arasında Denizbank Özel Bankacılık Özel İşlemler Bölümü nde ekip liderliğinde bulunmuştur.2012 Şubat -2014 Ocak,Banque International Luxembourg Zurih te Türkiye Masası Yöneticisi olarak çalışmıştır.Sonrasında Denizbank Özel Bankacılık ekip liderliği görevine geri dönmüş, 2015 Haziran ayı itibariyle özel bankacılık müşterilerine hizmet veren Deniz Yatırım /Özel Yatırım Merkezi Müdürü olarak atanmıştır.2015 Kasım ayı itibariyle ise Actus Portföy Yönetimi A.Ş de Yatırım Danışmanlığı Direktörü görevine başlamıştır.İstanbul İşletme Fakültesi İşletme Bölümü mezunu olan Alp Varolan ın sektör deneyimi 21 senedir.