YATIRIM FELSEFEMİZ
Araştırma

İstanbul Portföy, Araştıma Bölümünün sundugu bilgiler ile Fon Yöneticilerinin fikirlerini sentezleyerek, spekülatif hareketlerden uzak, kısa ve uzun vadeli trendlere dayanarak, piyasa dalgalanmalarına karşı korumalı, uzun vadeli projeksiyonlara dayanarak yüksek getiri sağlayacak stratejiler belirler.

 

İstanbul Portföy Araştırma Ne Yapar?

 

Fikir Geliştirme: Şirket ziyaretleri ve konferanslara gidilir, değerleme filtreleri, serbest nakit akım getirisi, Net Borç/FAVÖK değerlerine bakılır.

 

Seçim Kriterleri: Long Pozisyon (Uzun) için yapısal olarak büyüme eğilimindeki pazarlar ve yeniden yapılanma potansiyeli analiz edilir. Short pozisyon (kısa) için yapısal olarak düşüş eğilimindeki pazarlar ve fiyat rekabeti bulunan sektörlere dikkat edilir.

 

Satın Alım Disiplini: Spesifik adil değere göre giriş noktasının belirlenmesi ve risk/kazanç profilinin ölçümlenmesi.

 

Alım/Satım Disiplini: Yılda en az bir kere yapılan şirket ziyaretleri sonucu, stop/loss değerleri empoze edilerek, varlık türü ve sektör sınırlamalarına göre, spesifik adil değere göre çıkış noktaları belirlenir. Düşük performanslıların satışı ve beğenilen varlıkların güçlendirilmesi ile portföy yönetilir.