İstanbul Portföy Yönetimi A.Ş.

Hakkımızda

2007 yılında kurulan İstanbul Portföy Yönetimi, Nisan 2012’de mevcut kadrosu tarafından satın alınmış olup, yatırımcılarına 20 yılın üzerinde piyasa deneyimi olan yönetici kadrosu ile hizmet vermektedir.

Türkiye'nin en büyük yerli sermayeli bağımsız portföy yönetim şirketi konumundaki İstanbul Portföy, finansal piyasalarda bireysel ve kurumsal yatırımcılara risk ve getiri tercihleri doğrultusunda mutlak getiri hedefleyerek nitelikli ve profesyonel portföy yönetim hizmeti vermektir. Temel yatırım prensibimiz, her yatırımcımızın finansal profilini ve beklentilerini derinlemesine analiz ettikten sonra portföylerini en etkin ve doğru bir şekilde yönetmektir.

İstanbul Portföy kuruluşundan itibaren istikrarlı bir şekilde enflasyonun ve karşılaştırma ölçütünün üzerinde sağlıklı ve uzun vadeli kazançlar sağlarken aynı zamanda finansal piyasaların yatırımcıların üzerindeki risklerine karşı olabilecek en iyi korumayı sağlamaktadır. 

Yatırım Felsefemiz

İstanbul Portföy Yönetimi olarak mutlak getiri sağlama hedefi ile makroekonomik ve siyasal durumu analiz eder, finansal piyasalarda kazanç yaratabilecek güvenilir tüm enstrümanlara yatırım yapmak için uygun şartların oluşmasını bekleriz.

Yatırım kararı almak için ilgili bir dizi değişkenle oluşturduğumuz yatırım modellemelerin yanı sıra anlık oluşabilecek fiyat hareketlerinden de maksimum derecede avantaj yaratmayı amaçlarız.

Yatırım yaptığımız enstrümanlardan oluşan portföylerin, yatırımcıların risk beklentisine uygun olmasına dikkat eder; enstrüman bazlı, sektörel ve genel ekonomik riskleri hesaplayarak optimal çözümler sunarız.

Ayrıca portföyün endüstri ve sektör yoğunlaşmalarının gereğinden fazla veya düşük olmasını sınırlamak için gerekli risk yönetimi metotlarını kullanır ve menkul kıymet bazında çeşitlendirmeyi sağlarız.

Kamuoyuna Duyuru
Kuruluşumuz bilgilerini kullanarak gerçekleştirilmeye çalışılan dolandırıcılık teşebbüsleri ile ilgili uyarımızı lütfen okuyunuz. Duyuru