Duyuru

Kendilerini şirketimiz çalışanı gibi gösteren bazı kişilerin çeşitli sosyal medya mecralarında şirketimizin unvanını kullanıp İnternet sitemiz ve KAP linkine atıf yaparak dolandırıcılık teşebbüsünde bulundukları tespit edilmiştir. Bahsi geçen dolandırıcılık teşebbüsünde bulunanların muhataplarıyla WhatsApp vb. mesajlaşma uygulaması yoluyla iletişim kurarak şirketimiz nezdinde adlarına yatırımcı hesabı açılacağı bahanesiyle muhataplardan e-posta adreslerini, T.C. kimlik fotokopilerini, kimlik bilgilerini, e-devletten alınacak ikametgâh bilgilerini ve muhatapların başkaca şahsi bilgileri talep ettikleri öğrenilmiştir. Dolandırıcılık teşebbüsünde bulunanların muhatap aldıkları kişilerle başkaca yollarla ve şekillerle irtibat kurmasının da ihtimal dahilinde olduğunu dikkate sunmamızda yarar vardır. Bu ve benzeri suç teşkil eden eylemleri gerçekleştirenler aleyhine suç duyurusunda bulunmak da dahil olmak üzere her türlü yasal işleme başvurulacaktır.

Şirketimizin yatırımcı adayı ile sadece ve doğrudan WhatsApp yoluyla iletişim kurarak portföy yönetim sözleşmesi imzalama veya yatırımcı hesabı açma hazırlığı yapması gibi bir uygulaması söz konusu değildir. Şirketimiz Sermaye Piyasası Kurulunun düzenlemelerine ve denetimine tabi bir portföy yönetim şirketidir. Şirketimizin yatırımcılara portföy yönetimi hizmetleri sunması ve bununla ilgili çalışma koşulları Sermaye Piyasası Kurulunun ilgili tebliğleri hükümleri ile düzenlenmiştir. Şirketimizce bu düzenlemelerle bağdaşmayan bir uygulama yapılması söz konusu değildir.

  • Şirketimiz tarafından e-posta üzerinden irtibata geçilen ilgililerle her zaman “@istanbulportfoy.com” uzantılı e-posta adresleri üzerinden irtibata geçildiğini, bununla beraber bu adresin de kopyalanarak mesajların bu adresten gönderilmiş gibi gösterilebileceğini,
  • Şirketimizin İnternet adresinin istanbulportfoy.com
  • Şirketimizin e-posta adresinin info@istanbulportfoy.com
  • Şirketimizin Twitter adresinin @istanbulportfoy,
  • Şirketimizin Instagram adresinin @istanbulportfoy,
  • Şirketimizin LinkedIn adresinin https://www.linkedin.com/company/istanbul-portf-y/mycompany/
  • Şirketimizin posta adresinin Dereboyu Cad. No:78 K:4 Ortaköy, Beşiktaş, İstanbul,
  • Şirketimizin telefon numarasının 0 (212) 227 56 00 ve
  • Şirketimizin faks numarasının 0 (212) 227 56 01

olduğunu tedbiren bu bildirim ile de iletmek isteriz.

Şirketimizin irtibat bilgilerinin en güncel hali her zaman şirketimizin aşağıda belirtilen KAP kayıtlarından da teyit edilebilecektir: 

https://www.kap.org.tr/tr/sirket-bilgileri/ozet/2340-istanbul-portfoy-yonetimi-a-s

Alınan herhangi bir mesaj veya bildirimin şirketimizce gönderilip gönderilmediği hususunda tereddüt doğması halinde bu hususu ilgili mesaj veya bildirimi info@istanbulportfoy.com adresine göndererek veya iş saatleri içerisinde 0 (212) 227 56 00 numaralı telefon numarasından şirketimize ulaşarak teyit edebileceğinizi bildirmek isteriz.

Bu vesile ile yerli, yabancı tüm yatırımcıları bu tip sahtecilik girişimleri hakkında uyarmak isteriz.

Saygılarımızla,

 

İstanbul Portföy Yönetimi A.Ş.