İstanbul Portföy Yönetimi Hakkımızda

Misyon ve Yatırım Felsefemiz

Misyonumuz, yatırımcılarımıza kendi belirledikleri risk ölçütleri kapsamında karmaşık finansal piyasalarda minimum risk ile istikrarlı ve beklentileri aşan getiriler yaratmaktır.

 

İstanbul Portföy Yönetimi olarak mutlak getiri sağlama hedefi ile makroekonomik ve siyasal durumu analiz eder, finansal piyasalarda kazanç yaratabilecek güvenilir tüm enstrümanlara yatırım yapmak için uygun şartların oluşmasını bekleriz.

Yatırım kararı almak için ilgili bir dizi değişkenle oluşturduğumuz yatırım modellemelerin yanı sıra anlık oluşabilecek fiyat hareketlerinden de maksimum derecede avantaj yaratmayı amaçlarız.

Yatırım yaptığımız enstrümanlardan oluşan portföylerin,yatırımcıların risk beklentisine uygun olmasına dikkat eder;enstrüman bazlı,sektörel ve genel ekonomik riskleri hesaplayarak optimal çözümler sunarız.

Ayrıca portföyün endüstri ve sektör yoğunlaşmalarının gereğinden fazla veya düşük olmasını sınırlamak için gerekli risk yönetimi metotlarını kullanır ve menkul kıymet bazında çeşitlendirmeyi sağlarız.