HAKKIMIZDA
Neden İstanbul Portföy?

Risk Paylaşımı: Bizi diğer portföy yönetim şirketlerinden ayıran en önemli fark kendi varlıklarını da yönettikleri fonlarda değerlendiren, müşterileriyle aynı riski/getiriyi paylaşan kurucu ortaklarımızdır.

 

Bağımsız Yönetim: Herhangi bir banka ya da kuruma bağlı olmaksızın ve çıkar çatışmasına meydan vermeden tamamen yatırımcılarımızın getirilerini arttırmaya çalışan bağımsız bir kuruluşuz. Fon yönetiminde ‘International Best Practice’ metodunu benimsiyoruz.

 

Butik Yaklaşım: Tamamen yatırımcıya özel portföyler oluşturarak farklı yatırımcıların risk ve beklentilerine yönelik yatırım stratejileri üretiyoruz.

 

Tecrübeli ve Uyumlu Kadro: Kurucu ortaklarımız ve fon yöneticilerimiz uzun süredir sermaye piyasalarında birlikte çalışmaktadır.

 

Hızlı Karar Alma: Hızlı karar alabilme ve uygulayabilme esnekliğine sahibiz. Bu sayede kriz ortamında yatırımcılarımızın portföyünün değer kaybetmesini engelliyoruz.

 

Piyasa Bilgisi ve Araştırma Desteği: Türkiye’nin en büyük bankalarının ve yurt dışında bir çok kurumun araştırmalarını ve desteklerini almaktayız. Ayrıca SPK, IMKB ve TCMB gibi kurumlar ile yakın ilişkiler içindeyiz. Böylelikle yerli ve yabancı pek çok kurumun farklı bakış açılarını objektif olarak değerlendirip kendi bilgi birikimimiz ve beklentilerimizle karar alabiliyoruz.