Şirket Profili
Anasayfa / Şirket Profili
İstanbul Portföy

Hakkımızda

2007 yılında kurulan İstanbul Portföy Yönetimi, Nisan 2012’de mevcut kadrosu tarafından satın alınmış olup, yatırımcılarına 20 yılın üzerinde piyasa deneyimi olan yönetici kadrosu ile hizmet vermektedir.

Türkiye'nin en büyük yerli sermayeli bağımsız portföy yöneyim şirketi konumundaki İstanbul Portföy, finansal piyasalarda bireysel ve kurumsal yatırımcılara risk ve getiri tercihleri doğrultusunda mutlak getiri hedefleyerek nitelikli ve profesyonel portföy yönetim hizmeti vermektir. Temel yatırım prensibimiz, her yatırımcımızın finansal profilini ve beklentilerini derinlemesine analiz ettikten sonra portföylerini en etkin ve doğru bir şekilde yönetmektir.

İstanbul Portföy kuruluşundan itibaren istikrarlı bir şekilde enflasyonun ve karşılaştırma ölçütünün üzerinde sağlıklı ve uzun vadeli kazançlar sağlarken aynı zamanda finansal piyasaların yatırımcıların üzerindeki risklerine karşı olabilecek en iyi korumayı sağlamaktadır.

Misyon ve Yatırım Felsefemiz

Misyonumuz, yatırımcılarımıza kendi belirledikleri risk ölçütleri kapsamında karmaşık finansal piyasalarda minimum risk ile istikrarlı ve beklentileri aşan getiriler yaratmaktır.

İstanbul Portföy Yönetimi olarak mutlak getiri sağlama hedefi ile makroekonomik ve siyasal durumu analiz eder, finansal piyasalarda kazanç yaratabilecek güvenilir tüm enstrümanlara yatırım yapmak için uygun şartların oluşmasını bekleriz.

Yatırım kararı almak için ilgili bir dizi değişkenle oluşturduğumuz yatırım modellemelerin yanı sıra anlık oluşabilecek fiyat hareketlerinden de maksimum derecede avantaj yaratmayı amaçlarız.

Yatırım yaptığımız enstrümanlardan oluşan portföylerin, yatırımcıların risk beklentisine uygun olmasına dikkat eder; enstrüman bazlı, sektörel ve genel ekonomik riskleri hesaplayarak optimal çözümler sunarız.

Ayrıca portföyün endüstri ve sektör yoğunlaşmalarının gereğinden fazla veya düşük olmasını sınırlamak için gerekli risk yönetimi metotlarını kullanır ve menkul kıymet bazında çeşitlendirmeyi sağlarız.

NEDEN İSTANBUL PORTFÖY ?

Aynı Riskleri Paylaşıyoruz

Bizi diğer portföy yönetim şirketlerinden ayıran en önemli fark, kendi varlıklarını da yönettikleri fonlarda değerlendiren yöneticilerimizin, müşterileriyle aynı risk/getiriyi paylaşmalarıdır.

Bağımsız Yönetim

Herhangi bir banka ya da aracı kuruma bağlı olmaksızın ve çıkar çatışmasına meydan vermeden tamamen yatırımcılarımızın getirilerini arttırmaya çalışan bağımsız bir kuruluşuz.

Butik Yaklaşım

Tamamen yatırımcıya özel portföyler oluşturarak farklı yatırımcıların risk ve beklentilerine yönelik yatırım stratejileri üretmekteyiz.

Tecrübeli ve Uyumlu Kadro

Kurucu ortaklarımız ve fon yöneticilerimiz yirmi yılı aşan süredir sermaye piyasalarında birlikte çalışmaktadır. Yatırımcıların yatırım yapmayı tercih ettikleri alanlarda deneyimleri olmasa dahi profesyonel kadromuz rehberliğinde yatırımcılara istedikleri alanda yatırım yapma fırsatları sunulmaktadır.

Hızlı Karar Alma

Hızlı kara alabilme ve uygulayabilme esnekliğine sahip bir kurumuz. Bu sayede kriz ortamında yatırımcılarımızın portföyünün değer kaybetmesini daha etkin bir şekilde engellemekteyiz.

Piyasa Bilgisi ve Araştırma Desteği

Yurt dışında birçok resmi ve özel kurumun yanı sıra Türkiye'nin en büyük finansal kuruluşlarının araştırma departmanlarının görüşlerini kendi sektör tecrübemizle birleştirip objektif olarak beklentilerimize göre yatırım kararları almaktayız.

Risk Yönetimi

Kuruluşumuzdan bugüne kadar etkin risk yönetimi ile sıkıntılı süreçler yaşatan hiçbir ÖST'ye yatırım yapmadık.

Kar/Zarar Realizayonu

Bireysel yatırımcıların çoğu zaman gerçekleştirmekte başarılı olamadığı karı realize etme ve zararı kesme gibi mekanizmalar profesyonel yöneticilerimiz tarafından etkin şekilde kullanılmaktadır.